Popel

 

Popel v Ayurvédě

 

Ve starodávných vědách o životě - Ayurvéda- je zmínka o tom, že léčivá síla Agnihotry je uložena v Agnhotra popelu. Ayur znamená život a Véda znamená vědění nebo vědu. Aurvéda je celostní vědění o dlouhém a zdravém životě. Původ Ayurvédy se nachází tisíce roků zpět, další nformace jsou např. tady www.ajurveda.cz/. Ayurvéda není indickou medicínou. Je to univerzální medicína, která v Indii naštěstí mohla přežít. Agnihotra popel je přírodní produkt, proto by se měl používat jen ve spojení s čistými přírodními substancemi.

S každou Agnihotrou získáte popel zvláštní kvality, který můžete použít mnoha způsoby. Nechávejte popel v pyramidě až do další Agnihotry, protože po celou dobu do sebe nabírá pozitvní vibrace. Nejlepší je tento popel z pyramidy vyklepnout do nádoby ze skla, mědi nebo hlíny; to jsou velice vhodné materiály. Na vyčištění pyramidy můžete použít dřevěnou špachtli nebo tvrdý štětec, ale nevhodný je ostrý předmět, který by ji poškrábal.

Agnihotra popel se neprodává. Nejlepší je, pokud Agnihotra oheň můžete sami praktikovat a tak získávat vlastní popel. Pokud opravdu nemáte čas Agnihotru pravidelně dělat, poproste někoho blízkého, aby vám popel zdarma poslal (samozřejmě poštovné hradíte vy). I popel z Om Tryambakam a Vyahruti Homy je také zenergetizovaný, ale méně. Takový popel můžete hodit do řeky nebo moře, k nemocnému stromu, na záhonek v zahradě.


Popel jako zdroj minerálních látek

 

V osmdesátých letech jeden jugoslávský vědec zkoumal Agnihotra popel. Zjistil, že popel obsahuje 92 prvků z mendělejevovy periodické tabulky, které jsou přirozeně obsažené v přírodě. Bohužel díky válce se podklady ztratily a z finančních důvodů se zatím neprovedly nové výzkumy.

Laboratoř pro výzkum půdy v Německu prokázala (viz. kniha Agnihotra - Ursprung, Praxis und Andwendung), že Agnihotra popel obsahuje velké množství prvků, které jsou důležité v zemědělství. Pro srovnání 100 g Agnihotra popela obsahovalo 1440 mg fosforu, 1460 mg draslíku a 570 mg magnézia; 100 g hnojiva obsahovalo 1200 mg fosforu, 1500 mg draslíku a 200 mg magnézia. Homa oheň, který byl pouze z kravského trusu měl lepší hodnoty, než oheň, který měl jako palivo kravský trus a dřevo. Tyto minerály jsou důležité pro člověka, zvířata i rostliny.

 

 

 

g

 

Kontakt

Agnihotra Czech

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode