Výjimky

 

Pokud se Agnihotra praktikuje 2 denně, vytvoří se léčebný cyklus, který má pozitivní efekt na člověka a na jeho okolí

 

1. Agnihotra provedená mentálně

Pokud i přes dobrou vůli nemáte jakoukoliv možnost Agnihotru provést, můžete to udělat v představě. Představte si pyramidu a oheň, v duchu zazpíváte mantru a obětujete rýži. Požehnání funguje jen v případě, když nemáte možnost Agnihotru provést. Neplatí tedy pro případy, kdy se vám ráno chce déle spát a nechce se vám vstávat.

 

2. Agnihotra za polárním kruhem

Na zemi existují místa, kde slunce sotva vychází nebo zapadá. Třeba v Norsku nebo na Aljašce, kdy je po celý den tma nebo naopak světlo a přesný východ/západ slunce jde těžko určit. V takovém případě provádějte Vyahruti Homu, kdykoliv během dne.

 

 

3. Ženy a menstruace

Ženy by během svojí periody neměly Agnihotru praktikovat. Během této periody je žena spojená více ze zemskými energiemi a její energie proudí k zemi, tedy opačně než energie z Agnihotry. Takovou ženu může při Agnihotře nahradit někdo z jejích rodinných příslušníků, nebo blízkých. V této otázce by neměl existovat fanatismus nebo dogma a žena by se sama měla rozhodnout jak to cítí. Hezké povídání  o ženské manstruaci a Yagna ohni je třeba tady: swamivishwananda-cz.blogspot.co.at/2013/05/menstruace-je-cisteni-velka-sluzba-vsem.html

 

4. Porod

Po porodu je lepší, když se žena cca na 12 dní zdrží praktikování Agnihotry.

 

5. Negativní myšlenky, nemoc

Agnihotra vytváří velmi vysoké energie. Současně tím i vše myšlenky velmi zesílí a jsou vyzařovány do různých sfér odkud se mnohonásobě zesílené vrací zpět k vám. Proto je důležité vaši mysl udržovat ve stavu klidu, lásky a štěstí; obržíte tak velké požehnání. Pokud jste ve stavu nervozity, rozrušení a negace, je důležité se zklidnit a před Agnihotrou se opláchnout. Pokud ani to nepomohlo, bude lepší, když Agnihotru provede někdo jiný. To platí i v případě chřipky a dalších nemocí; přenechte praktikování Agnihotru na pár dní svým blízkým.

 

6. Špatně provedená Agnihotra

Pokud se budete přesně držet návodu, Agnihotra bude fungovat. Nevytvářejte nějaké vlastní variace, jak Agnihotru provést např. místo rýže obětovat zrnka obilí, nebo pálit v pyramidě ještě jiné ingredience než doporučené atd...Když nebudete přesně sedět čelem k východu nebo západu, není to až tak velký problém. Možná se stanou nečekané věci: oheň vám nečekaně zhasne, mantru kterou znáte z paměti najednou zapomenete, budík s přesným časem najednou přestane fungovat, rýže neshoří správně atd...Nenechte se vyvést z rovnováhy. Důležitý je vždy záměr: vesmír rád přijme vaši energii a úsilí i z něčeho, co se zrovna nepovedlo.

 

7. Jak je to s praktikováním Agnihotry, pokud došlo k úmrtí někoho blízkého v rodině?

Je-li matka v New Yorku a je syn zemře v San Franciscu při autonehodě, matka okamžitě cítí, že je s ním něco špatně. Jedná se o jemné neviditelné spojení. Toto spojení existuje Matka nebo otec zemře, požádejte někoho, aby místo vás na pár dnů Agnihotru provádě, vy můžete u ohně jen sedět. Pokud zemře bratr nebo setra, počkejte minimálně tři dni a pak oheň praktikujte jako obvykle.

 

 

Kontakt

Agnihotra Czech

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode